| NoName0011 a întrebat:

Cum se foloseste ondulatorul, se baga in priza dupa ce se incalzeste il scot sau nu din priza?, iar cand imi fac parul cu ondulatorul cat trebuie sa il tin pentru. a se increti?

Răspuns Câştigător
| Piscotel a răspuns:

Il bagi in priza si nu il scoti cat iti ondulezi parul.

Depinde de ondulator cat sa il tii pentru a se increti parul. Un ondulator bun si incalzit bine il tii cam 30-40 de secunde la suvita, iar un ondulator mai putin bun trebuie tinut si pana la 1 minut pentru rezultate satisfacatoare.

In cazul in care se incinge prea tare il scoti din priza putin timp.

3 răspunsuri:
| Butsilee a răspuns:

Il bagi in priza, il lasi sa se incalzeasca si dupa aia iei o suvita de par o pui pe ondulator o tii cat crezi tuca e nevoie(ai grija sa nu te frigi I don't want to see) Si ca sa se increteasca thinking cat crezi sau pana mirosi a par ars rolling on the floor nu stiu cum sa iti spun cat crezi tu thinking

| roksy a răspuns:

Nu trebuie sa-l scoti din priza, si acum depinde cat de ferbinte e cam 15-20 sec stai cu el

| dd9em4 a răspuns:

Nu.Nu se scoate din priza.De obicei ondulatoarele noi au un fel de mecanism ce nu lasa aparatul sa se supraincalzeasca.Cat despre durata in care trebuie sa tii ondulatorul pentru a iti incretii parul, aceasta variaza de la un ondulator la altul. Testeaza-l pe o suvita si cronometreaza aproximativ. Daca nu iasa mai incearca. Sper ca ajuta