| Chiburashka01 a întrebat:

La placa de baza http://www.evomag.ro/......01566.html
la specificatii, la model placa video spune ca necesita procesor cu grafica integrata. Atunci nu ii pot pune o placa video normala ci doar un procesor de acel fel?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Poti sa pui orice placa video vrei. Dedicata sau daca nu pui una dedicata, poti sa folosesti integrata. Iar legat de treaba cu necesita procesor cu grafica integrata, toate procesoarele de pana acum cu skt 1150 au grafica integrata.
Sau ca nu ai inteles, poti sa ignori ce scrie acolo, ca oricum nu influenteaza nici ce procesor vrei, nici ce placa video vrei sa pui.

| Chiburashka01 explică (pentru sltlp):

Multumesc mult! Eram putin confuz in legatura cu asta.

3 răspunsuri:
| Punct_Si_Virgula_1988 a răspuns:

Poti pune orice placa video pci express 3.0

| atomescu a răspuns:

Exista procesoare care au si grafica integrata.

Tu pune ce procesor doresti, dar cu socketul 1150