| DJohnny a întrebat:

La programul Google sketchup cand construiesc o incapere pun podeala si peretii, iar cand pun ultimul perete mi se construieste tavanul si eu nu vreau asta, ce sa fac?

1 răspuns:
| 19marian60 a răspuns:

Ionutzu,programul sre niste comenzi secventiele, logice.el considera ca in momentul in care ai inchis tot perimetrul camerei o poate inchide cu tavanul. Daca tu vrei sa adaugi diverse ellemente incearca un truc:aseaza pardoseala si peretii (mai putin peretele exterior, cel cu fereastra )aseaza tot ce vrei in camera.culori, mobilier,, etc, salveaza si iesi.intra din nou, deseneaza peretele exterior si dul la locul lui.succes(caracatita01@yahoo.com)