| MiKutzelu34546 a întrebat:

La unitatea mea nu puteam instala win xp(probleme CD-rom) asa ca am luat alta unitate am bagat hardul meu si am instalat win...
Problema e ca dupa ce am terminat cu win am introdus hardul in unitatea mea si nu porneste isi da reset de fiecare data.
Nu merge nici hardul din unitatea cealalta si nici al meu.
Ce e de facut?
FUNDA.

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai e normal, din cauza ca este alt hardware si se tampeste windows-ul de minti, da blue screen! El isi instaleaza niste drivere generice care nu mai corespund cand il muti ple placa cealalta de baza si da blue screen, e chestie clasica! Asa ca pune windows pe stick si instaleaza de acolo, sau fa rost de o unitate optica!
http://www.epasystems.ro/a-bootable-usb/

| madalin150 a răspuns:

Salut!
Deci daca bagi hard ul in pc celalalt (unde ai instalat win) merge? si daa il bagi in al tau iti da reset? Incearca sa bagi hardul in pc tau cauta un stick si instaleaza windowsul!