| GhitzaCautMiorita a întrebat:

Laptop sau pc? Ce ar merita sa cumpar? As prefera laptop dar nu vreau unul scump de gaming. Imi puteti recomanda unele pe care sa mearga si jocuri ok (nu cele mai noi)

7 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

In ce buget vrei sa te duci, ce jocuri vrei tu sa ruleze? Da-mi mesaj si te ajut cu o configuratie personalizata.

| Simpatic a răspuns:

Depinde ce iti doresti un laptop de gaming este mult mai scump decat un PC asemanator ca si performanta. Eu am folosit 2 Asus ROG si am fost multumit dar iesi mai ieftin cu un PC. daca nu banii sunt o prioritate mergi pe laptop. pe de alta parte depinde ce configuratie vrei ce procesor placa video etc ca pot incepe de la 3000 de lei si pot ajunge la peste 20.000 lei. cum ziceam un laptop pe care sa mearga si jocurile noi cat de cat este undeva pe la 3000-3500 lei cu un procesor i5 placa video 4GB GDDR5 etc vezi oferta altex, eMAG, flanco etc iti poti configura de pe siteurile lor in functie de buget. Eu sunt fan Asus dar sunt bune si Lenovo, nu recomand HP in schimb iar despre cele Dell nu stiu ca nu am avut.

| Ineys a răspuns:

Laptop doar daca pleci undeva cu el, altfel nu merita. Desktop-ul va fi intotdeauna mai ieftin si mai bun decat un laptop d.p.d.v al performantelor.

https://www.pcgarage.ro/......-gtx-1060/

Cam ceva de genu. Si pentru o comparatie, eu cu 35 de milioane mi-am cumparat Lenovo y520 care are gtx 1050, placa video mult inferioara lui gtx 1060, dar eu fac naveta cu laptop-ul.

| LupusDei1993 a răspuns:

Depinde in ce scop vrei sa-l folosesti:
Daca esti foarte mobil si vrei ceva light gaming sau alte scopuri atunci recomand laptop, daca vrei ceva mult mai puternic atunci recomand PC.

| venividivici2017 a răspuns:

Ps4 prowinking

Răspuns utilizator avertizat
| Octavian123456 a răspuns:

Calculatorul e mult mai bun pentru ca poți schimba piese la el pe viitor, dacă vrei îți fac eu un pc dar spune-mi limita