| Szabii a întrebat:

Laptopul nu se inchide doar de la buton.
Nu ruleaza nici un program, nici o aplicatie, dau Shut down > Windows is shutting down, totu' ii ok, displayul se inchide dar ceva suna, deci nu se inchide complet.
Multumesc,

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

E posibil sa ai Hard Disk-ul defect, mai ales daca da un sunet periodic, clantanit.
Ar fi bine sa-ti salvezi de pe el toate materialele importante (documente, poze etc) care s-ar pierde in caz de schimbare a discului.

| GdX a răspuns:

Niciun calculator nu se inchide de la la buton. Daca ai probleme cu el du-te la service. Ce auzi tu sunt condensatorii din el. Scoate-i acumulatorul dupa ce il opresti.

| Arthiom a răspuns:

Cum e sunetul ala mai exact? Ca poate fi de la componente electronice pana la coolere.

| Szabii explică (pentru Arthiom):

Suna normal, sunetul ala de la hard sau de la ventilator, sunetul ala normal de parca ar fi pornit.

| Arthiom a răspuns (pentru Szabii):

Pai ori e hard ori e ventilator ca alea suna diferit, si sunetul ce se aude mai tare e de la ventilator. Daca te descurci, poti sa scoti capacul laptopului si sa vezi daca ventilatorul ramane pornit.

| EmanuelEmy7 a răspuns:

Du-te cu el la service, sigur rezolvi asa!

| Mares_Mihai_1995 a răspuns:

Du-te cu el la un service.