| SAMP a întrebat:

M-am saturat de gunoiul ista de,, calculator", nu pot sa imi download-ez nici macar GTA San Andreas.
Vreau sa imi imbunatatesc calculatorul sa imi schimb Placa de Sune, Placa Video, Procesorul, si alte componente, as enumera mai mult dar nu ma prea pricep.
Cam ce piese mi-as putea lua la suma de 2.300 RON ca sa fie cat mai bune? DAU FUNDITA

Răspuns Câştigător
| DANI_1590 a răspuns:

Procesor: Intel Core i7 2600 3. 40GHz box (BX80623I72600) 1250 lei
Placa de baza: DH61DL Doug Lake socket LGA1155 - BLKDH61DLB3 350 lei
Placa video: Sapphire Radeon HD5570 1024MB DDR3 SPHEHD5570HD1G 11167-04-20R 200 lei
Placa audio: Placa de sunet Asus XONAR_DG 120 lei

2 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Uităte pe eMAG si pc garage, eu de acolo am luat piesă cu piesă şi am asamblat pc-ul big grin am avut garanţie la fiecare piesă şi încă mai am la unele... cum ar fi carcasa, mi-am luat o super extindere la garanţie, o am până in 2012 şi eu am luat-o pe la sfărşitul la 2009. oricum cei de la eMAG si pc garage sunt de treaba happy oricum, recomand să ei componentele după net, că sunt mai bune şi garanţiile sunt mai mari happy

Legat de piese..., ai nevoie de :

-Procesor
-Sursa
-Placa video
-Memoria ram
-Placa de baza dar nu cred ca e cazul de fapt... recomand una de la gigabyte
- Carcasa noua
- etc... mai gasesti tu big grin oricum sa ei si tastatura / mouse, recomand gigabyte si astea big grin

| mogosan96 a răspuns:

Tiar trebui un priceror bun si inca ceva ram cam 2 gb il pui si pe ala care il ai. placa de sunet nu e obligatorie. dar nici nu costa mult max 100 ron