| Shrek32154 a întrebat:

Ma ajuta si pe mine cineva legat de discul C? Vreau sa imi instalez fifa 09 si nu pot deoarece numai am spatiu in C. Cand vreau sa instalez jocul atunci cand setez sa il bag de exemplu : In E:/ "Cannot install to the selected directory, because it may cause the sistem to become unstable" ..Cum sa il bag neaparat in C:/ daca numai am spatiu O.o. Am tot incercat sa curat tot. am mutat programele care mi-au permis sa le mut in E pentru ca restul spuneau ca daca le mut, numai merg corect. http://www.tpu.ro/......ot-sa-fac/ am facut tot ce a zis baiatul cu raspuns castigator de aici. nu vrea sa se elibereze. Acolo imi spunea sa sterg tot ce este in temp (in temp nu era nimic) zicea sa sterg in folderul x, nu era nimic. si nu stiu cum sa se elibereze odata spatiul Ma ajuta si pe mine cineva? Va multumesc mult.

1 răspuns:
| ElGreco21600 a răspuns:

Dude, trebuia sa faci din prima doua partitii la calculator. Logic ca orice program pe care l-ai instalat in C si pe care vrei sa il muti in E (presupun ca e un removable disk, ca daca era partitie, trebuia sa fie D) nu va mai merge. In C sunt folderele Windows. daca ai spatiu prea mic pe hard, schimba-ti hard-ul cu unul de 500 gb, si fa doua partitii : c, in care sa fie tot ce inseamna Windows : programe, drivere etc... si d, in care sa iti pui poze, muzica, jocuri etc. c sa aiba 150 gb, iar d sa fie de 350 gb. si o sa fie totul okwinking