| ZeulThău a întrebat:

Mă cheamă laur și vreau să știu ceva:Am un abonament de internet Vodafone cu un router wifi R209-z și au zis că e nelimitat. După un timp în care am accesat internetul mai mereu,primesc mesajul ăstabig grinin cauza depășirii internetului inclus în abonament, viteza mea de navigare a scăzut!
O să mi se regleze luna viitoare adică pe 8 iulie sau trebuie să fac eu ceva?

Prima mea întrebare pe TPU.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se regleaza de la inceputul lunii sau de la data cand ai facut abonamentulIti vor intra din nou 500 de MB cu viteza de downlaod de 2, nu stiu cat. Dupa ce depasesti limita de 500 de Mb sau cat ti-a dat, scade viteza.In asa fel nu platesti in plus la internet.

Internetul este nelimitat, da dar ai un anumit trafic de date incluse. Poti naviga nelimtata ppna la sfarsitul lunii dar abia te tarai cu el, abia incarca facebook-ul nu mai vorbesc ca nu poti juca un joc on line sau nu mai poti vedea pe youtube nimic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am avut si eu de la Vodafine si abia asteptam sa se termine contractul, imi facuse peri albi. Dupa terminarea contractului, nici nu am mai platit. Si gata.

| Iwao a răspuns:

Suna la relatii cu clientii, 130303 pentru servicii Internet

| LaurNebunu a răspuns:

Băi frate tot eu sunt dar la ăla am scris greșit emailul