| tibistf a întrebat:

Ma poate ajuta cineva cu un laptop pentru o fata in jurul a 1300-1500 ron? Multumesc!

4 răspunsuri:
| XYZ02 a răspuns:

Best buy:
https://www.emag.ro/......DHBR07BBM/

Este cu 100 de lei peste bugetul tau, dar are un i3 5005u alaturi de o dedicata GT 920MX, care o sa ii ofere putin mai multa putere decat integrata din procesor daca va fi folosit pentru niste
jocuri light.
Cat despre stocare are un SSD de 256 GB care se misca mult mai rapid decat un HDD.
Pe partea negativa vine ecranul care este doar unul HD cu un panel TN, alaturi de 4GB ram care sunt montati pe placa de baza fara sa mai lase inca un slot liber in cazul in care doresti sa faci un upgrade(poti sa scoti stick-ul de 4GB si sa pui unul de 8GB in locul celui de 4GB)
Are si o baterie cu 4 celule, as spune ca este un BEST BUY, desi este cu 100 de lei peste bugetul tau.

| tibistf explică (pentru XYZ02):

Exact pe acesta il gasisem si eu, dar cand sa il ia, nu a mai era disponibi. de la 1600 s-a facut 1650, iar acum 1800...

| tibistf explică (pentru Smetty):

Nu ma impresioneaza deloc. la banii aia are si placa video integrata si n-are nici ssd