| WeAreSmart a întrebat:

Ma tot suna cineva pe numar privat! tace cand ai raspund. Ce sa fac ca sa-i aflu numarul sau macar sa-l blochez sa nu ma mai sune?

8 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Cea mai rapida varianta este sa deviezi apelul pe un alt număr.Aceasta setare se aplică în cazul în care mai ai un număr de telefon și un telefon și beneficiezi de un smartphone.
A doua variantă care se aplică numai daca ai abonament este să soliciti furnizorului de servicii desfășurătorul apelurilor efectuate-primite, asta poresupunând ca ai reținut ora și ziua la care ai fost apelat.
Dacă consideri că este cazul poți sesiza autoritățiile, dar trebuie să ai un motiv bun s-o faci.
Succes

| pitikaaa a răspuns:

Daca vrei sa ii afli numarul incearca sa iti redirectionezi apelurile catre un alt numar, si atunci acelei persoane ii va aparea numarul. Numerele private nu le poti bloca, doar daca ai undeva in telefon la Setari Apeluri sa nu te poata suna nimeni cu numar privat.
Sper ca te-am ajutat happy

| Sp3c1aL a răspuns:

Ce telefon ai?

| WeAreSmart explică (pentru Sp3c1aL):

Vodafone Smart Mini

| Georgiana_Lucia_1996 a răspuns:

Cand te suna ii zici:
alo da e totul gata! sunt 3 morti si 4 raniti este sange peste tot nu am lasat nici o amprenta! si o sa te lase in pace asa m-a lasat si pe mine

| Gheorghiu_Adrian_1990 a răspuns:

Nu ai ce sa faci poti doar sa :

1. Reclami la politie.
2.Raaspunzi si il lasi sa sune.

| stefanastefiiii a răspuns:

Sa mergi la Orange si le spui si ei rezolva happy