| dannyel86 a răspuns:

Ambele dispozitive folosesc memorii DDR2, cu frecventa 667 mhz. Nu vad de ce nu ar fi compatibile. Teoretic ar trebui sa se potriveasca, daca datele de pe paginile oferite sunt corecte.

| dannyel86 a răspuns (pentru Zdog):

Atat pe site-ul oficial, cate si pe cele care il vand sau promoveaza, memoria ram indicata este de maximum 1.5 gb. Cu alte cuvinte, poti pune o singura placuta de memorie ram de 512 mb sau de 1 gb 667 mhz. Iata mai jos informatia oficiala.

512-MB DDR2-667 SDRAM SO-DIMM (PC2-5300) card × 1
1-GB DDR2-667 SDRAM SO-DIMM (PC2-5300) card × 1

Din cate inteleg, dispozitivul are si o memorie onboard

Standard memory (on-board memory)
512-MB DDR2-667 SDRAM SO-DIMM (PC2-5300) (IdeaPad S9e and S10e).
De aceea apare ca valoare maxima 1.5 gb. Daca pui o placuta de 512 mb, vei avea 1 gb, daca pui 1 gb, vei avea 1.5 gb in total.