| Trollerul a întrebat:

Merita sa root-ez un ALLVIEW A4ALL?

6 răspunsuri:
| JustMeAndMyWorld a răspuns:

Cere sfatul unu specialist GSM, aici pe net fiecare se poate da drept oricine, asa ca parerea mea, sa nu te iei dupa nimeni, vb cu cine trebuie...

| Trollerul explică (pentru JustMeAndMyWorld):

Ma refeream daca mai are cineva acest telefon si daca este rootat, cum se comporta si daca memoria interna este mai mare.

| sltlp a răspuns (pentru Trollerul):

Ce treaba are root-ul cu memoria interna. Root-ul iti da drepturi depline asupra telefonului, insa il face mai vulnerabil. Daca nu stii ce faci, cand ai root, ca esti liber sa strici tot ce vrei, poti sa ii dustrugi complet softul.
Root pui cand stii ca vrei sa faci ceva, stii sigur, iti asumi riscul de a pierde garantia si cam atat.
Root-ul nu iti mareste memoria interna, nu iti vrajeste telefonul, nu iti schimba telefonul peste noapte intr-un s4, nu ii da picioruse telefonului sa fuga.
Roo

| JustMeAndMyWorld a răspuns (pentru Trollerul):

Eu unul sunt de parere ca daca asa l-ai cumparat nu are rost sa ii mai faci nimic, dupa aia sa nu te miri ca de ce nu mai functioneaza...happy

| Crapgg a răspuns:

Am achizitionat acest telefon, eu zic ca face toti banii. referitor la root, si eu am avut idei da dupa ce m-am documentat(ceea ce ar trebui sa faci si tu)am decis ca nu merita... dupa ce mi se termina garantia, abia atunci se merita big grin bafta!

| Popa_Adrian_1997_0eOT a răspuns:

Nu crede-ma pierzi garantia si un smartphone fara garantie inseamna o gramada de costuri ca se strica usor daca il scapi pe jos sau poate sa ti se strice procesorul ori bateria.Mai e optiunea cu vroot dar daca ti se intampla ca mai sus nu poti reinstala softu Allview si nu mai ai ce face cu el