| flower236 a întrebat:

Mi-a fost reinstalat windowsul si acum nu imi mai merge wireless-ul la laptop. Ce pot sa fac?

13 răspunsuri:
| TuguiMihai1 a răspuns:

Trebuie sa instalezi driverele wifi.

| xgamerz a răspuns:

Pai activeaza wireless-ul happy Ai un buton lateral ceva... FN+F12 etc... Si daca NU ai nici un router in zona la care sa se conecteze atunci NU iti arata nimic laughing Si poate asa ai impresia ca nu merge wireless-ul tongue

| KENNKOV a răspuns:

Cand ai cumpărat laptopul aveai un cd cu toate driverele. Trebuie să instalezi driverele acelea și o să îți meargă. Aici ai o lista pe cele pentru wireless, dar trebuie sa stii exact ce model de placa ai http://www.acer.com/ac/ro/RO/content/drivers
Daca ai instalat corect si nu merge, fie nu ai dat drumul la wireless, fie este placa stricata si va trebui sa o schimbi.

| ovydyu1992 a răspuns:

Zi-mi ce laptop ai (de exemplu Acer spire 5253 BZ692) si windowsul (de exemplu 7 Home Premium) si iti dau eu un link sa descarci si sa instalezi ceva.

| flower236 explică (pentru ovydyu1992):

Am instalat, dar tot nu merge

| ovydyu1992 a răspuns (pentru flower236):

Esti sigur ca ai instalat varianta corecta? Nu are cum sa nu mearga daca l-ai instalat, ca alta cauza nu exista.

| flower236 explică (pentru ovydyu1992):

Foarte sigur

| ovydyu1992 a răspuns (pentru flower236):

E cam imposibil...alta cauza nu exista. Prostanacul care ti-a instalat windowsul nu a invatat sa bage si driverele (scuze daca iti e cineva drag).

| flower236 explică (pentru ovydyu1992):

Acers extensa 5630, windows xp

| xgamerz a răspuns (pentru flower236):

Http://global-download.acer.com/.......0_A_A.zip 5630&OS=ALL&LC=en&BC=ACER&SC=PA_7
In manual, acolo la pagina 8 iti arata butonul pentru wireless... Daca nici asa NU functioneaza, atunci sigur NU ai instalat driverul corect. Poti descarca driverele pentru wireless de aici: http://support.acer.com/us/en/product/default.aspx?tab=1&modelId=729
Bafta;)

| ovydyu1992 a răspuns (pentru flower236):

Te duci aici:http://support.acer.com/us/en/product/default.aspx?tab=1&modelId=729,te duci mai jos unde scrie wireles LAN si descarci pe a2-a apoi dezarhivezi si dai pe setup.exe.Bafta! Funda?

Alte răspunsuri