| Negrut_Laviniu_1994 a întrebat:

Mi-am achizitionat zilele trecute un router tp-link wr940n pe care nu reusesc nici cum sa il configurez si sa il fac sa mearga... am incercat si prin cd-ul care ti-l da la cumparare ...acolo totul e frumos pana imi da "failed to assign ip for your computer... please check the network connectivity... am intrat si pe si pe site si tot nimic...am reusit sa finalizez instalarea dar nu mi se conecteaza... daca ma puteti ajuta...multumesc!

1 răspuns:
| Intruder19 a răspuns:

Setarile se fac cu firul de internet in portul WAN si un cablu de retea in portul LAN1 al routerului conectat la PC.

Folosesti CD-ul de instalare sau intri pe 192.168.1.1 si te loghezi cu user: admin pass: admin si rulezi Quck Setup

Setezi in functie de ce conexiune ai Static IP, Dynamic IP sau PPPoE.