| KinekT a întrebat:

Mi-am cumparat un laptop x55vd-sx171d.este nou cumparat alaltaieri de la domo.Am ajuns acasa am instalat windows 7 ultimate am bagat cd cu drivere de la Asus (din cutie original) mi-am luat si un joc nfs the run iar cand am intrat in joc era u laginfernal pe tot low vsync off si rez 1024x768 si nu inteleg de ce deoarece laptopul vine cu un ecran de 15.6' hd led 2. 4ghz Intel pentium dual core 2020m(un procesor bun in opinia mea) 4gb ram 1333mhz si o DEDICATA nvdia geforce 610m 1gb ddr3(din cate am vazut pe youtube/pareri etc duce toate jkocurile existente la detalii low-medium chiar si high.
Eu m-am gandit ca procesorul are o placa video integrata iar pe cd-ul cu driverele nu mi-a dat si driverul pentru cea dedicata deoarece cand dauclick dreapta pe dekstop imi apare graphics option si graphics properties dau la graphics optiun si imi apare Intel hd graphics panel.Ce sa fac?
http://www.youtube.com/watch?v=Oova-pGTyCg
chair daca procesorul e diferit (pe cpu boss primesc aceeasi nota la cpu)
iar la placa video e 1gb si a lui de 2gb
el le joaca pe hgh nu ar fi normal sa le joc si eu pe low-medium?
cd-ul cu driverele primit este daca va ajuta Asus driver & utylity ver 6.0

1 răspuns:
| robytoby a răspuns:

Ce varianta de NFS folosesti?
Vezi ce cerinte de sistem are are acest joc, procesor, placa video, Ram etc.
Vezi sa nu ceara procesor de 2. 8Ghz, sau o placa video mai buna ca a ta, ca din cauza asta se poate sa nu mearga.