| KinekT a întrebat:

Mi-am cumparat un laptop nou Asus x55d-sx171d de la flanco cu Intel pentium dual core 2020m 2.4 ghz nVIDIA 610m 1gb ddr3 dedicata 4gb ram ddr3 1333mhz si hdd sata 500gb.vin cu freedos.asta nu este o problema deaorece am un cd cu windows xp/vista/7 acasa facut de mine.Am pornit laptopul am intrat in boot i-am facut ceva pe acolo iar cand am bagat cd-ul mil tot da afara din laptop si nu imi porneste instalarea de windows la windows7 sa fie stricat? sau care ar fi solutia?

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Cel mai bine il duci inapoi sa ti-l faca ei.

| KinekT explică (pentru OnuOnulică):

Astazi ma duc cu el eu l-am fortat un pic sia mb agat windows 7 de la mine mil mai schimba? nu au trecut 48 de ore deci ar trebui sa mi-l schimbe ( mai ar eunu pe stoc)

| Alexandrughita a răspuns:

Ia incearca si copiaza windous-ul pe un stick, si dai sa buteze direct dupa stick. Daca si asa iti respinge inseamna ca e o problema din el, daca nu e alta cauza, posibil si vreo setare aiurea in bios