| GameMaster23 a întrebat:

Mi-am descoperit recent pasiunea pentru auto, si chiar daca debia peste doi an voi da de carnet as vrea si eu un ghid de mecanica pentru incepatori, sa ma familiarizez cu termenii. Mentionez totusi ca nu stiu nimic, motor pe injectie, ambreiaj, care-i rolul unui carburator, deh nulitate.

Răspuns Câştigător
| SuicideSilence a răspuns:

Dupa parerea mea, cel mai bine inveti din practica. adica...este bine si cu teoria, dar te familiarizezi mai bine cu masina atunci cand lucrezi la ea. daca dispui de loc, cumpara o masina extrem de ieftina (pe care daca o stici sa nu iti para rau dupa ea) si apuca-te sa o demontezi si sa o faci la loc.

5 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Sall. Alimenteaza camera de ardere cu benzina.

| GameMaster23 explică (pentru baru):

Tu ai citit macar intrebarea?

| Londonezul a răspuns:

Te as sfatui sa imprumuti de la biblioteca sau sa ti cumperi carti despre mecanica dar cel mai bine ar fi ca pe timpul verii sa te angajezi la ceva service auto ca ajutor. eu acolo am invatat meserie. sper ca te am ajutat

| MotorBoost a răspuns:

Buna.Pentru toate exista un inceput. Cauta pe net Rus Ioan- Autovehicule rutiere; Untaru-Calculul si contructia automobilelor, sau BIBLIA: Grunwald-calculul si constructia motoarelor cu ardere interna...in astea gasesti cam tot ce te intereseaza la nivel de inginerie auto.