| Andreea9222 a întrebat:

Mi-am facut Facebook nou astazi. Problema este ca nu pot sa-i dau cerere de prietenie unei persoane desi AM prieteni in comun cu ea.Am verificat de pe contul fiicei mele si de la ea se poate trimite. Nu imi apare deloc butonul de add friend, imi apare doar urmareste dar este dezactivat si acela, nu pot da este cu gri si nu merge. De pe calculator nu imi apare nici acel urmareste inactiv.Stie cineva de ce si cum rezolv? Multumesc dau fundita

Răspuns Câştigător
| cfrtobias a răspuns:

Ii lasi in chat mesaj si zici problema si zici cine esti si sa iti dea ea add friend

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil că acea persoană are dezactivată funcția de a primi cereri de prietenie și follow de la persoane străine, ci doar de la prietenii prietenilor.
Încearcă să-i trimiți un mesaj pe Messenger, îi spui cine ești și ce problemă întâmpini și îi ceri să-ți trimită ea cerere de prietenie.