| Pavăl_Andreea_1995 a întrebat:

Mi-am instalat windows 7 32 bit, nu pot sa gasesc drivere pentru sunet si pentru placa de baza. ajutor happy

9 răspunsuri:
| valentin75 a răspuns:

Salut! Poti instala Driver Booster, instalare, scanare, instalare drivere. Aceasta e varianta cea mai usoara, altfel, trebuie sa instalezi Everest sau Aida pentru a vedea componentele din pc-ul tau. Dupa care intri pe pagina producatorului placii de baza ( sa fi atenta la ce revizie are placa de baza) iti poti lua driverele ( le salvezi in computer, de obicei sunt arhivate).In functie de sistemul de operare selectezi acele drivere ( tu ai win7 in 32 biti, asta selectezi la optiuni). Install, restart si ar trebui sa functioneze.

| j1NNNx a răspuns:

Ia-ti o aplicatie numita CPU-Z ( http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html ), acolo iti va spune exact ce harware ai, uita-te la placa de baza, si cea de sunet, apoi cauta pe google update-ul :)!

| StalkerSoul a răspuns:

Http://www.driverupdate.net/

Descarca slim drivers, scaneaza apoi actualizeaza toate driverele.

| user123456789 a răspuns:

Buna, cauta pe site-ul producatorului laptopului. Trebuie sa stii firma si modelul e.x Asus X54C etc. te uiti sa fie pentru arhitectura 64 de biti. Asta pe la sectiunea Drivers / Driver & Support depinde cum scrie acolo. Succes!

| PSP a răspuns:

Cu ce se te ajutam mai fetita daca nici n-ai spus ce placi ai? straight face

| Pavăl_Andreea_1995 explică (pentru PSP):

Asus

| Pavăl_Andreea_1995 explică (pentru PSP):

Si pentru sunet imi trebuie sound max

| Pavăl_Andreea_1995 explică:

Dau orice detaliu despre pc.

| OlafSvartberg a răspuns:

Vezi ce placa ai. Intra pe site-ul lor si ia driverele (daca n-ai alt PC in zona, nasol). Mai sunt alte programe ca CPU-Z care fac toata treaba.
Daca iti vede HDD ai noroc, atunci merge repede. Daca nu... nasol.