| manuel1993 a întrebat:

Mi-am loat un pc nou si am bagat mufa de la sistem in spate la intrarea verde unde scrie line in si nu se aude nimic. daca bag mufa in laptop se aude... cine ma poate ajuta?

Răspuns Câştigător
| Tagaso a răspuns:

Scoate mufa,o introduci din nou, la placa de sunet bifezi doar ieșire boxă, nu line in sau mic in, pentru că ălea n-au nici o treabă cu sunetul din boxele tale, una e microfon cealaltă linie telefonică.

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Verifica daca ai instalat corespunzator drivere-le de sunet. Click dreapta pe My Computer, "Properties", Hardware, Device Manager. Arunca o privire in fereastra deschisa, daca ai vreun semn de exclamare/de atentionare in dreptul driverelor pentru sunet.