| cipicu92 a întrebat:

Mi-am luat un iPhone 4S de la Orange si nu stiu cum sa il activezi prin itunes. Il conectez, arata la itunes ca se incarca, dar nu mi-l vede. Trebuie sa ai neaparat Wi-Fi? Am bagat cartela in el, dar zice sim nevalidat. Ce trebuie sa fac? DAU FUNDAA!

2 răspunsuri:
| iHack a răspuns:

Frate, imi pare rau ca un telefon asa bun a ajuns pe mana celor ca tine (fara suparare). Engleza asta, grea tata... In primul rand, baga simul Orange, si cand esti in acel setup screen ( daca ai ios5 ) selectezi metoda de validare cu iTunes ( ai si cu wifi) si and deschizi itunes, magis se intmpla de la sine. Daca ai probleme, trimite-mi un PM. P.S - nu incerca INCA sa iti faci jailbreak ( ca sa ai apps gratis)

| anonim555344 a răspuns:

Trebuia sa le zici alora de la oringi ca daca nu mere nu lil ei si eu am ip 4s si l-am luat de la un magazin si mi lau pornit ei si mi lau activat