| Bara_Alex_1994 a întrebat:

Am o problema si sper sa ma ajutati. Mi.am luat in iarna in iphone 5c si destepu' l.am scăpat la mare in apa...si de atunci Nu a mai citit cartela mi s.a spus ca este ars modemul. Si l.am folosit vreo o luna fara sa vb pe el, doar jocuri si filme si cand a aparut ios 8 i.am dat update de pe iTunes de pe laptop si atunci mi.a dat restaurare si nu s.a mai deschis. Imi tot arata ca trebuie conectat la iTunes si conectez, ii dau restaurare si apoi se încarcă iar cand ajunge la firmware se opreste tot ce se întâmpla. Va rog spuneți-mi cum il pot actualiza fara cartela?

5 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Ma tem ca va trebui sa il repari. Sau il duci undeva la doctor.

| Bara_Alex_1994 explică (pentru cristimihailov):

Iphonurile nu se repara. Se schimba contra unei sume si nu se poate schimba pentru canu e din istyle cumparat ci din media galaxy

| cristimihailov a răspuns (pentru Bara_Alex_1994):

Daca esti din Bucuresti du-te pe Mosilor (mai aproape de intersectia cu ferdinand sau cum se cheama bulevardul ala si acum cateva luni bune era un magazin de reparat iphonuri). Cauta si pe net daca vrei. Dar sigur se repara. Nu e gratis... dar daca vrei sa il folosesti...

| Bara_Alex_1994 explică (pentru cristimihailov):

Si dacanu-s din Bucuresti?

| LTAA a răspuns:

Samsung Galaxy S5, la acelasi pret, dar mai performant si rezistent la apa.