| eugengen1 a întrebat:

Mi se stinge laptopul cand ma joc.
Am folosit AIDA64 Extrem ii dau test cu stres la toate componentele si temperatura urca pana la 74 grade C apoi incepe sa scada cand porneste coolerul la maxim...dar in jocuri la temperatura de 60 grade C se stinge. care poate fi problema?

Răspuns Câştigător
| valentin75 a răspuns:

Daca nu ai pus pasta nu are cum sa receasca acel chipset (asa cum ar trebui), risti sa arzi placa video! E alegerea ta!

8 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Racire insuficienta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I-ati chestie d-aia de ventilare sub laptop.

| valentin75 a răspuns:

Salut! Poti avea o problema la hard sau la placa video, daca-l stresezi prea mult (cu o mie de teste) s-ar putea sa nu mai ai ce sa-i faci. Daca ai notepad cooler e bine, il ventilezi suplimentar, asta nu inseamna ca l-ai tunat si merge sa-l fortezi pana crapa! Are si el niste limite, te-ai uitat pe net sa vezi ce recomandari ai la jocuri?

| eugengen1 explică (pentru valentin75):

Cred ca de la placa video poate fi....cand la`m desfacut nu am mai pus pasta termoconductoare am lasat cu era poate fi asta problema?

| eugengen1 explică (pentru valentin75):

Se merita sa cumpar pasta si sa o aplic eu sau sa ma duc la un service?

| valentin75 a răspuns (pentru eugengen1):

Salut! Poti aplica pasta, daca tot ai umblat la el... nu vad de ce te-ai mai duce la un service!

| valentin75 a răspuns (pentru eugengen1):

Daca nu ai pus pasta nu are cum sa receasca acel chipset (asa cum ar trebui), risti sa arzi placa video! E alegerea ta!

| stefanvladvlad a răspuns:

Exista un suport care are ventilator
cumpara-l

| eugengen1 explică:

Coolerul de la laptop este nou si am cumparat si un suport cu ventilatoare si nu cred ca racirea este o problema