| anonim_4396 a întrebat:

Mufarea unui cablu de retea o pot face si fara clestele de sertizat?

Răspuns Câştigător
| dragondews a răspuns:

Se poate face, dar nu atat de bine ca si clestele de sertizat.
Clestele de sertizat are acel canal special pentru RJ-45 ceea ce permite inchiderea "tumburusului" care fixeaza cablul.
Cu clestele de sertizat este mai usor si faci o treaba mai buna.

| anonim_4396 explică (pentru dragondews):

Stiu. Dar prin zona nu gasesc. Si o sa vina rude de a le mele in curand, si poate si aia de la net odata cu ei laughing.

6 răspunsuri:
| DimLight a răspuns:

Nu te-as sfatui sa incerci cu altceva, rezultatele o sa fie dezastruase

| anonim_4396 explică (pentru DimLight):

La ce te referi?

| DimLight a răspuns (pentru anonim_4396):

Te sfatuiesc sa iti cumperi un cleste de sertizat daca vrei sa faci asa ceva..altfel risti sa strici capul ala de plastic degeaba

| WOLFRAM a răspuns:

Da dar mai bine folosesti clestele sa nu mori

| anonim_4396 explică (pentru WOLFRAM):

Da ce se poate intampla laughing?