| anonim_4396 a întrebat:

N-am mai facut niciodata un update pentru XP de la sp2 la sp3. Ce presupune acest update? Cum se efectueaza? Se face ca o reinstalare de windows? imi poate afecta cumva datele personale de pe partitii? Va rog un raspuns cat mai explicit! MULTUMESC.

Răspuns Câştigător
| FatUglyVirgin a răspuns:

Nu-ti afecteaza nimic..il downloadezi de pe Microsoft si instalezi ..este simplu

| anonim_4396 explică (pentru FatUglyVirgin):

Dar sistemul meu primeste sp3? cum imi dau seama?

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru anonim_4396):

Trebuie doar sa ai xp sp2 instalat...

| anonim_4396 explică (pentru FatUglyVirgin):

Imi poti da un link pentru XP sp3 x 32?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Poti face upgrade la sp3 NUMAI daca ai windows original. Daca nu ai stii ce se intampla? La descarcare iti baga un detector al Microsoft sa vada daca e piratat.Se numeste W.indow.s G. enuine si iti va innegri desktopul, iti va mai aprea mereu mesaj enervant ca nu e original.Nu iti afecteaza cu nimic calculatorul sau ce ai pe el.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mutumesc de informatie! am apucat deja sa fac upgrade-ul, am intampinat niste erori la fisiere dar si le-a copiat... nu stiu de unde. acum pare totul in regula. sper sa nu am problema mai tarziu happy Mersi oricum!

10 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Windows xp nu mai are suport Microsoft, deci nu mai este. poti lua virusi repede.schimba cu alt windows xp de pe data de 8 aprilie 2014 nu se mai updateaza.bafta.

| anonim_4396 explică (pentru express11):

Stiu asta, dar pentru a-l schimba trebuie sa investesc in pc, e cam vechi si nu face fata altui windows... mersi oricum

| Andrei7520152 a răspuns:

Se descarca de aici. http://download.chip.eu/......27409.html

Nu am facut un upgrade la SP2 de ceva timp (am sp3 pe care o instalez direct). Daca faci update-ul o lasi pana la capat. odata am anulat pe la mijloc si tot registrul era facut varza, pana am reinstalat windows-ul

| anonim_4396 explică (pentru Andrei7520152):

Multumesc.

| Andrei7520152 a răspuns (pentru anonim_4396):

Parca are nevoie de net framework 3.0 sau 4.0, nu mai stiu sigur.