| Diesoon a întrebat:

'Neata TPU!
Recent am avut niste probleme cu PC-ul si mi s-a pus pata sa imi iau un laptop.
Am cautat peste tot online de la eMAG, pana la cel si sigmanet si am gasit cate ceva dar sincer nu prea stiu ce sa aleg.
Am gasit cu placa video buna dar avea RAM prost, am gasit cu RAM bun dar avea procesorul praf s.a.m.d.
Nu stiu, poate sunt eu prea pretentios.
In momentul de fata oscilez intre http://www.emag.ro/......4HR-SX196D si http://www.sigmanet.ro/Acer-AS7739G-384G32Mnkk-LX.RUL0C. 009--id61792
Oricum, bugetul meu ar fi cam undeva la 22 milioane si caut un laptop pentru gaming.
Idei?

7 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Uite cam asa ceva! are 6GB de RAM, mai mult decat suficient in orice joc dar si o placa video dedicata buna! http://www.pcgarage.ro/......nux-black/

| Wehrmacht a răspuns:

Bai nu iti lua laptop daca il vrei doar de moft. Daca o sa iti faca si ala figuri reparatiile or sa fie si mai scumpe si o sa gasesti componentele mai greu.Un Desktop ar fi mai bun pentru gaming.Laptop-ul este la fel decat ca este mai mic, si mai scump, si cum am zis mai sus: daca face figuri este mai rau decat la un Desktop.Si da...la laptop-uri procesoarele care sa aiba o frecventa de peste 3. 00Ghz si mai multe nuclee sunt cams cumpe...Mai bine iei Desktop cu AMD la frecventa mare si nuclee multe care costa sub 10 mil. Daca faci un desktop din componente in banii aia faci unu super bun care te tine o gramada de timp de acum inainte.Laptop-ul pentru gaming costa mai mult de 22 mil. Poti lua unul care sa duca jocurile noi dar s-a putea sa terbuiasca sa il schimbi dupa 2-3 ani.Am zis si mai sus : mai bine iei un desktop cu mult RAM, doua placi video si un quad core sau chiar mai mare de la AMD cu 22 mil.(Dar le iei separate si le montezi ca iese mai ieftin)

| laptopnews a răspuns:

In bugetul tau, cea mai buna solutie mi se pare acest Dell. Nu e un laptop de gaming, dar daca nu vrei super detalii o sa isi faca treaba.
http://www.emag.ro/......-272002908
Succes!

| KodrutZ a răspuns:

Nu fi talimb, nu exista laptop pentru gaming in 22 de milioane. Ia si fa-ti un sistem ca lumea in banii astia.

| Diesoon explică:

Sincer ma orientasem catre laptopuri mai mult pentru portabilitate, de obicei nu prea stau pe acasa si nu pot sa ma car cu tot "arsenalul" dupa mine cu toate ca e mai..sa-i zicem rezistent.
Anyway, daca ar fi sa aleg un gaming sistem ce mi-ati recomanda?

| B3li3v3 a răspuns (pentru Diesoon):

Uite fratioare aici laptop gaming :x http://www.marketonline.ro/......gb-freedos
Sper ca ti-am fost de folos, exact de aici l-am cumparat si eu si imi merge orice joc, gta 5 fara probleme si jocuri care nici nu au aparut! Si nu se incalzeste aiurea >:d