| lapamant a întrebat:

Nici nu stiu ce sa fac, am mai intrebat dar parerile sunt diferite... am un htc chacha A810e nou nout, iar la magazin mi-a zis ca nu trebuie formatat neaparat cate 12 ore sau cat trebuia inainte la telefoanele noi si ca ajunge sa-l incarc normal. pe net nu gasesc nimic fiind telefon nou, chiar n-am idee ce sa fac cu el, nu vreau sa-i stric bateria.

3 răspunsuri:
| Andruşcă a răspuns:

Inca n-ai invatat regula de baza: "Nu te lua dupa ce spune angajatul magazinul de aparatura electronica, e un idiot!"
Pe vremea cand prietena mea era virgina da, trebuia sa formatezi bateria.Acum tehnologia a evoluat, bateria vine gata din fabrica pentru a fi utilizata, nu trebuie s-o formatezi sau sa-i faci altceva.

| DomGoe a răspuns:

Doar bateriile Li-ion nu se formateaza

| lapamant explică:

E baterie li-ion... l am adus ieri acasa, l am incarcat full si nu l am folosit in exces, doar am trimis mesaje. si s a descarcat in vreo 2 ore, dupa aia iar l am incarca... peste noapte nu l am folosit dar tot s a descarcat putin