| lapamant a întrebat:

Tocmai mi-am cumparat un telefon HTC ChaCha android blabla... la magazin mi a zis ca nu trebuie neaparat formatat si ca ajunge sa-l incarc normal dar nu a zis de cate ori, fost foarte vag tipul,
intrebarea mea este daca mai trebuie sa-l formatez si cat timp? sau doar sa-l tin la incarcat? avand in considerare ca e telefon nou aparut in iunie modelul acesta... nu vreau sa-l stric

3 răspunsuri:
| ɔɐıɔ a răspuns:

La telefoanele mai noi nu trebuie formatat.winking

| AnDyK00L a răspuns:

Ar fii mai bine ca totusi sa-l formatezi, adica sa il lasi sa se descarce si apoi sa il tii la incarcat 8-10 ore. FUNDA?

| MoonLight7 a răspuns:

Pai nu trebuie neaparat formatat! Dar sa ai grija sa-l incarci 12 ore prima data. Poti face primele 3 incarcari timp de 12 ore apoi il poti lasa la incarcat normal. Sper ca te-am ajutat! :*
Sa porti telefonul cu placere! big grin