| AlexutuDeiu a întrebat:

Nu prea am stiut unde sa postez aceasta problema, dar rog un moderator sa o multe in locul potrivit. Dar sa ma anunte si pe mine unde smile.gif)
Sa trecem la subiect :
Am observat ca cu programul xampp poti face o pagina web care sa fie deschisa cand vrei doar ca site-ul va trebui sa se numeasca (in cazul meu : http://5.59.126.86/, acesta este ip-ul meu de la hamachi)
Si am incercat sa instalez phpbb 3.0.8. Primi 2 pasi au trecut cu succes apoi am ajuns la "Setari baza de date"
Cu urmatoarele completari :

Database type: (Aici sunt 4 feluri) MySQL with MySQLi Extension
MySQL - Aceasta am ales eu
MSSQL Server 2000+ via ODBC
SQLite

Nume gazdă pentru serverul bazei de date sau DSN: localhost

Portul serverului bazei de date:

Numele bazei de date: root

Numele de utilizator al bazei de date: Tralala

Parola bazei de date: parola

Prefixul pentru tabele în baza de date: phpbb_

Si intampin eroarea :
Nu s-a putut efectua conexiunea către baza de date, consultaţi mai jos mesajul de eroare
Access denied for user 'Tralala'@'localhost' (using password: YES) (In romana)

Could not connect to the database, see error message below.
Access denied for user 'Tralala'@'localhost' (using password: YES)

Ce as putea face?

1 răspuns:
| ElektroViruss a răspuns:

Baza de date este creata?