| piticu2100 a întrebat:

Nu stiu care placa video sa-mi iau Placa video ASUS GeForce GT 630 4096MB GDDR3 sau Placa video Sapphire Radeon HD 6570 4096MB DDR3 sa pot rula jocuri noi

Răspuns Câştigător
| VirusS97 a răspuns:

GT 630 zic eu.
http://www.emag.ro/......ELF4KBBBM/
http://www.emag.ro/......EG71NBBBM/
...si cei de pe eMAG :D cauta review'uri multe. Dupa mine Hd'u e pentru filme. Citeste comentariile si te convingi :D
Plus ca are o racire extrem de buna.

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Intrebare: De ce vrei sa cumperi placile alea video, care sunt. niste panarami. Vai de viata lor, le-a pus cate 4gb memorie ca sa prinda bine la tantalaii care cred ca asta conteaza si hop si tu pe ele...
Memoria la o placa video trebuie sa fie printre ultimele lucruri la care te orientezi cand alegi o placa video.

| bestialu96 a răspuns:

Depinde.
da-mi niste specs-uri ale pc-ului. Nu iti iei placa video de capu tau ca poate ai amperage-ul, sursa, socketul gresit si iti prajesti pc-ul bafta!

| Seby90 a răspuns:

De ce ti-ai lua asa atrocitate? Rahaturile alea sunt pentru office. 4gb pe 128 bits sunt o aberatie, ar fi utile in cazul prelucrarii texturilor uriase, in rest gunoi.

O sa regreti ca ai dat banii pe asa ceva.

| dantomescu78 a răspuns:

Salut,

Sa sti ca nu conteaza foarte mult cati mega are placa video asa ca ti-as recomanda ceva de 2 gb si inca destul de performanta: http://bit.ly/1d6Jhiw

| nicoalina a răspuns:

Astea sunt sunt placi pentru a rula jocuri noi, sunt pentru a rula jocuri de acum 2-3 ani happy

Răspuns utilizator avertizat