| 7Slasher666 a întrebat:

Nu stiu daca e buna categoria sau daca trebuia la Jocuri, insa am nevoie de o parere.Am primit cadou un laptop Lenovo Z50-70 cu Intel Core i3 4030U 1.90 GHz 2 nuclee, 8 Gb RAM, 1 Terra si Nvidia GeForce 840M 2 Gb.Totul e ok dar procesorul mi se pare cam slabut.Nu vreau sa-l solicit mult cu jocurile, am nevoie doar de DOTA 2.Nu stiu cat de bine o sa mearga cu un dual core.Are cineva specificatiile asemanatoare cu ale mele? As vrea sa joc cu setarile cat mai mari dar fara sa mearga in reluare.

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Intr-adevar are cu cpu slabut si nici placa video nu exceleaza la capitolul gaming dar pentru dota 2 configuratia este ok il poti rula la cele mai inalte detalii.
Deasemenea daca esti si jucator de LOL sau Hearthstone vor rula foarte ok a cele mai inalte detalii.

1 răspuns: