| anonim_4396 a întrebat:

O aplicatie de facut Root fara PC la Android marshmallow 6.0 si 6.0.1 va rog.

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Telefonul ala e cu android one, deci nu iti trebuie aplicatie. Pune telefonul in fastboot, dai unlock bootloader, pui un recovery custom, descarci supersu.zip si dai flash din noul recovery. Tot ce am zis eu gaseai tutorial si pe net daca aveai chef sa cauti...

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Dar ce telefon ai?

| anonim_4396 explică (pentru sltlp):

Karbonn sparkle V

| sltlp a răspuns (pentru anonim_4396):

Telefonul ala e cu android one, deci nu iti trebuie aplicatie. Pune telefonul in fastboot, dai unlock bootloader, pui un recovery custom, descarci supersu.zip si dai flash din noul recovery. Tot ce am zis eu gaseai tutorial si pe net daca aveai chef sa cauti...

| SSJGohan3 a răspuns:

Sincer fara pc nu cred ca e posibil asa rapid, poate peste vreo luna

| anonim_4396 explică (pentru SSJGohan3):

Bine ar fi sa fie asa.
trebuie sa am root ca sa sterg cam 20 de aplicatii de system inutile de la google si nu numai.
bateria tine foarte putin incarcata.
aproape toate aplicatiile de sistem ale telefonului se alfla pe google play

| SSJGohan3 a răspuns:

Uite root pentru Nexus 5 exista deja:

http://wccftech.com/flash-and-root-nexus-5-on-android-6-0-1-mmb29k/

Deci cred ca e aproape pentru orice telefon care satisface cerintele androidului 6...Ideea e ca nu este momentan fara pc.