| mihai03081998 a întrebat:

O intrebare!
As vrea sa redenumesc in jur de 1000 fisiere. Va dati seama ca este mult de lucrat. Eu vreau doar sa le pun un tag de acelasi fel la toate fara a dat CTRL+A si RENAME sa le redenumesc pe toate, dar nici sa le iau la rand.
Exista vreo modalitate pentru a le redenumii pe toate, punandu-le tag-ul dorit in fata fara a pierde timp.

Deci sa dau un exemplu:
-am 100 fisiere si acestor fisiere muzicale cu numele [nume_fisier1, nume_fisier2...nume_fisier100] si acestora vreau sa le dau numele, la sfarsit, [Mihai] ( spre exemplu )

Deci?
Funda!

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Alt+F7 in Total Commander. Ai prea mult timp de pierdut daca la 10 minute dupa primul contact cu Windowsul inca mai folosesti mizeria aia de file explorer incorporata...

| KodrutZ a răspuns (pentru KodrutZ):

Mint, my bad. Selectezi gasca de fisiere (* cind esti in directorul respectiv, sau + ca sa selectezi anumite extensii doar) si apoi Ctrl+M si folosesti multi rename tool-ul care e destul de lejer.

| mihai03081998 explică (pentru KodrutZ):

Nu am inteles... Dau CTRL+M si nimic...

| KodrutZ a răspuns (pentru mihai03081998):

Ai selectat macar doua fisiere inainte sa dai Ctrl+M? Si faci asta in Total Commander sau de-aiurea? Daca da, ce versiune de TC?