| TheHellBoyHB a întrebat:

O problema inregistrata pe data de 29 aprilie 2014, ora 6:30

Calculatorul meu cu Windows 7 Ultimate x64 cu trial, in timpul rurari jocului Minecraft de Team Extream Launcher mi-a dat cras intr-un mod ciudat. Screnul mi s-a schimbat intrunul cu dungi albastre si apoi mi-a dat restart Fortat (adica mi-a repornit PC dar cu cularu la putere maxima)

ajutati-ma!
O fi ceva Virus?

6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Salutare.Ceea ce ți s-o întâmplat se numeste bluecreen of death și se datorează mai multor factori, de regulă probleme hardware(procesor suprasolicitat, ram ce s-a restartat, și altele).
De asemenea daca știi că inițial ai avut Windows Xp pe calculator și acuma ai Windows 7 sau 8 știi precis că nu ai un hardware care să suporte real Windows 7 sau 8.Comercial totul e posibil(se știe că SF-ul și minciuna nu cunoaște limite în comerțiul modern, mai ales chestie ce e specifică Microsoft-ului, adică minciuna și perfidia)
Ca să rezolvi problema trebuie să clarifici cum e cu hardware-ul și în special ce cod de eroare ți-a dat în acel blue screen.
Pentru asta descarcă http://www.nirsoft.net/utils/blue_screen_view.html
Apoi postează aici cel mai recent cod(vezi ora și dată).
în funcție de aia o să îmi dau seama ce a cauzat problema.
Succes

| CinevaNou a răspuns:

Imi suna a supraincalzie. Cand l-ai sters ultima data de praf?

| TnT123 a răspuns:

S-ar putea sa fie virusi, dar s-ar putea mai tare sa fie o eroare de la joc.Ia-ti un antivirus. Daca este tot la fel, reinstaleaza-ti windowsul!

| ovdiuc a răspuns:

Este o eroare de la procesor.am patit la fel

| TheHellBoyHB explică:

P.S PC-ul nu minecraft-ul

| Alexandru9899 a răspuns:

S-ar putea sa fie virusi, dar s-ar putea mai tare sa fie o eroare de la joc.Ia-ti un antivirus. Daca este tot la fel, reinstaleaza-ti windowsul!