| Manuel27 a întrebat:

Oare limiteaza sursa delux 450W o cuonfiguratie :procesor x3 450, 4GB memorie, placa video ati 6570 1gb

5 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Deluxul ala daca scoare 200-250 W, mare minune.

Eu iti recomand o sursa serioasa cu o electronica de calitate, dintre care cea mai ieftina (care isi merita banii este):
www.pcgarage.ro/surse/sirtec-high-power/element-400w/?use_voucher=VC1P6RSS
Si este suficienta pentru sistemul tau.

| FlorinDiablo a răspuns:

Vezi cat consuma procesorul in primul rand, dar ia-ti mai mare sa nu mearga urat ca nu scoate 450 poate 400.

| EduardLaw a răspuns:

De pornit, porneste dar cand intri intr-un joc sau alte aplicatii care folosesc multe resurse s-ar putea sa se stinga.

| Manuel27 explică:

Pai procesorul consuma 95W

| DaniCJ a răspuns (pentru Manuel27):

Procesorul are TDP 95 w, nu atat consuma. La configuratia ta, mai mult de 200-250 w nu consumi.