| Corina_7356 a întrebat:

Of, am mai pus intrebarea asta dar nici unu nu a inteles deci cand mi-am facut un id de proba, prima data am pus anul 2000 adica ca as avea 10 ani si mi-a mers(repet, de proba)dar apoi l-am sters si mi-am facut altul si nu a mers si am scris 2000, 1970...si nu a mers de ce? imi aparea si asta :Vă rugăm să luaţi mama ta sau tatal!

Aveţi nevoie de permisiunea părintelui sau tutorelui pentru a continua. Arata-le acest ecran.

Părinţii, Vă rugăm să Înscrie-te-In.

Pentru a finaliza înregistrarea copilului dumneavoastră Yahoo!:

1. Conectaţi-vă cu ID-ul Yahoo proprii sau semn sus pentru un cont nou făcând clic pe "Create New Account" butonul de mai jos.

2. Confirmaţi informaţiile copilului dumneavoastră pe pagina următoare. Veţi avea nevoie de un card de credit majore.

Pentru a crea un ID de Yahoo pentru copilul dumneavoastră, avem nevoie de consimţământul dumneavoastră pentru a colecta, utiliza şi dezvălui anumite informaţii personale despre el sau ea. Puteţi da acest consimţământ, prin semnarea în a Yahoo!, revizuirea şi editarea informaţiilor furnizate copilului dumneavoastră, şi apoi depunerea formularul în numele copilului.

Veţi fi taxat 50 de cenţi pentru a ajuta la confirmarea că un părinte sau tutore mai mult de 18 de ani este implicat. Yahoo va dona o parte a acestei taxe de caritate.

Copilul va fi capabil de a utiliza cele mai multe dintre Yahoo! 's nemoderat servicii, inclusiv Messenger, Mail, Grupuri şi Message Boards. Aflaţi cum să facă alegeri inteligente şi online mai sigur şi obţine consiliere cu privire la utilizarea produselor Yahoo! în condiţii de siguranţă.

Părinţii nu sunt în jur?

Check out toate chestii misto la Kids Yahoo! deci... dau FUNDA(scuze categ. am pus.; a grb! FUNDA

5 răspunsuri:
| ronin33dan a răspuns:

Nu dispera! In primul ran curata istoricul de la browser(mozilla sau internet explorer) in functie de ce folosesti cauta pe net daca nu stii cum se face. Dupa care inchide si deschide din nou broserul si du-te la yahoo pentru a-ti creea un nou ID.Dar de data asta nu-ti mai trece ziua de nastere reala! Trece ziua de nastere asfel incat tu sa apari acolo cum ca ai deja 18 ANI impliniti! Daca ai sub 18 te trimite iar la mami si tati tau! Succes!

| MiCuLuTsA a răspuns:

Simplu pune sub 1993 cam asa nu trebuie neaparat sa spui varsta ta korecta si ai rez problema : pup cyus

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa apare e nasol ca o sa mearga peste 2-3 saptamani sau mai putin ca si mie mi s-a intamplat asta si am incercat in toate zilele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-am stat sa citesc tot ce iti zice ca ma plictisesc foarte repede...dar odata ce ti-ai facut un id cu anul 2000 si dupa ai facut iar alt id cu acelasi nume si anul diferit... logic ca cei e la yahoo au un sistem, securizat si stiu despre ce e vorba, asa cum nici sa spargi parole nu potiwinking

| ioanahd1 a răspuns:

Se poate ca ID-ul sa fie luatwinking nu trebuie neaparat sa vada parintiiwinking
FUNDA?puppy dog eyespuppy dog eyes