| Corina_7356 a întrebat:

am si eu o intrebare! IMPORTANTA! deci cand dau sa imi fac id toate datele imi spune:Vă rugăm să luaţi mama ta sau tatal!
Aveţi nevoie de permisiunea părintelui sau tutorelui pentru a continua. Arata-le acest ecran.
Părinţii, Vă rugăm să Înscrie-te-In.
Pentru a finaliza înregistrarea copilului dumneavoastră Yahoo!:

1. Conectaţi-vă cu ID-ul Yahoo proprii sau semn sus pentru un cont nou făcând clic pe "Create New Account" butonul de mai jos.
2. Confirmaţi informaţiile copilului dumneavoastră pe pagina următoare. Veţi avea nevoie de un card de credit majore.

Pentru a crea un ID de Yahoo pentru copilul dumneavoastră, avem nevoie de consimţământul dumneavoastră pentru a colecta, utiliza şi dezvălui anumite informaţii personale despre el sau ea. Puteţi da acest consimţământ, prin semnarea în a Yahoo!, revizuirea şi editarea informaţiilor furnizate copilului dumneavoastră, şi apoi depunerea formularul în numele copilului.

Veţi fi taxat 50 de cenţi pentru a ajuta la confirmarea că un părinte sau tutore mai mult de 18 de ani este implicat. Yahoo va dona o parte a acestei taxe de caritate.

Copilul va fi capabil de a utiliza cele mai multe dintre Yahoo! 's nemoderat servicii, inclusiv Messenger, Mail, Grupuri şi Message Boards. Aflaţi cum să facă alegeri inteligente şi online mai sigur şi obţine consiliere cu privire la utilizarea produselor Yahoo! în condiţii de siguranţă.
Părinţii nu sunt în jur?

Check out toate chestii misto la Kids Yahoo! deci...prima data mergea de fapt ieri la fel imi aparea azi mi-a mers mi-am facut unul la nimereala apoi l-am sters m mai incercat o data sa imi fac unul normal dar nu merge a da prima dat am pus anul 2000 si a mers dar a doua oara, a treaia...NU:-| ce sa fac?(scuze categorialaughing )

8 răspunsuri:
| EuSiCuMine a răspuns:

Iti arata asta deoarece atunci cand ai scris luna, ziua si anul in care esti nascuta, calculatorul a analizat si din datele tale reiese ca ai mai putin de 14 ani. De aceea zice ca trebuie cu parinti.etc
Pune si tu la vrajeala, anul : 1996
ca sa iasa ca ai vreo 14-15 ani
si va merge!
bafta

| Robert a răspuns:

Faza este ca nu ai varsta cnf celor de la yahoo.Baga un an mai mic gen 1985.Cat mai descescator la ce ai bagat tu.Iti va merge.Succes

| tycy a răspuns:

Nu inteleg vrei sa iti faci id pe yahoo si iti cere permisiunea parintilor? pune la data nasterii un an mai mic de 1991, 1990. si va fi ok

| stanly7 a răspuns:

Esti minora iar Yahoo trebuie sa ceara acordul parintilor ca sa iti faci ID.
Scrie ca esti nascuta in 2000 si vei putea rezolva problema.
Asta nu inseamna ca e bine sa minti.

| xXWhisperOfLoveXx a răspuns:

Paaaaaii...La anul nasterii scrie 1990 sau 95winking ca daca scrii ca ai 12, 11, 10,13 ani.Pai nu-ti merge happy

| ღβ3b3LuSa a răspuns:

La anul nasteri pune de exemplu 1981.
Trebuie sa pui varsta pese 18 ani.
Inainte daca erai mai mic de 18 ani nu iti dadea voie sa iti faci.
Succes:*

| Teodoruka a răspuns:

Pentru ca trebuie sa te faci peste 18 ani

eu asa m-am facut

si mi-a mers

m-am pus de vreo 20 de ani

si a mers

| Danny94 a răspuns:

Corina trebuie sa pui un an carere sa nu fie mai putin de 1996...pentru ca te considera prea micuta...