| anonim_4396 a întrebat:

Pana acum cautam un program cu care sa'mi fac site'ul, am mai incercat sa le editez, dar degeaba, nu prea iese, pana cand am gasit la power point optiunea "save as web page" pe timpul cand ma jucam in power point nu stiam ce inseamna asta sau doar banuiam, dar acum imi dau seama de usurinta cu care pot sa imi construiesc paginile web, insa am o problema, cand folosesc filezilla ca sa trimit la php datele in acel format nu cred ca merge si vreau sa stiu daca pot converti formatul page web de la power point intr'un fisier html si cu ce program free? stie cineva?

5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Php e un limbaj de programare, nu-i poti trimite date cu filezilla. ce copiezi tu acolo merge pe server prin ftp.
daca ai dat 'save as' in power point, atunci deja ai html, nu mai ai ce sa convertesti. Uita-te acolo mai bine, index.htm. Browserele nu interpreteaza decat html. Deschide html-ul ala cu front page (power point nu e program de facut pagini web) si citeste asta http://www.w3schools.com/html/default.asp

| laptopnews a răspuns:

Incearca pentru crearea de pagini web sa folosesti si Joomla. http://www.joomla.ro

| Leandro a răspuns:

Poti sa incerci www.ucoz.ro, probabil cel mai simplu sistem prin care poti sa-ti creezi un Site sau blog GRATUIT! Se adreseaza tuturor, incepatori sau avansati, vine cu o interfata in limba romana si adresa de tip nume.ucoz.ro !
uCoz ofera tuturor celor inregistrati, gazduire, domeniu gratuit (de tip nume.ucoz.ro), spatiu nelimitat (care porneste de la 400 MB si creste constant), peste 250 de template-uri gratuite si multe altele.

Aici poti sa te inregistrezi: http://www.ucoz.ro/register

Iar aici ai un tutorial video: http://www.tutorialevideo.info/?p=3090

Mult succes!

| NimeniAltu_9511 a răspuns:

Incearca dreamware poti face multe cu el happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti sugerez sa renunti complet la power point, optiunea aceea este pusa doar asa sa fie, foloseste ADOBE DREAMWEAVER CS3, sau pentru incepatori Web Page Maker.
Bafta!