| monymonika a întrebat:

Pe un aparat foto, pe un card de 512 MB cate poze intra? adica, care este maximul de poze care intra pe card?

Răspuns Câştigător
| Paywa a răspuns:

Pai depinde si de marimea pozei. daca ai face fiecare poza sa zicem de 1024kb (desi e imposibil sa aiba toate aceeasi marime) atunci ar incapea fix 512 poze, dar daca poza e e de 2048 kb atunci ai 256 poze big grin.200 de poze iti incap sigur

5 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Vreo 200

| express11 a răspuns:

Depinde cu cati megapixeli le fac.de obicei cind pornesti aparatul in colt sus iti apare nr. de fotografii pe care le poti face, apoi scade singur nr., pe masura ce faci fotografii.

| Paywa a răspuns:

Pai depinde si de marimea pozei. daca ai face fiecare poza sa zicem de 1024kb (desi e imposibil sa aiba toate aceeasi marime) atunci ar incapea fix 512 poze, dar daca poza e e de 2048 kb atunci ai 256 poze big grin

| monymonika explică:

Este Canon. Nu stiu cu exactitate ce model. are 4 megapixeli

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai specificat la ce fel de aparat foto faci referie, depinde de la aparat la aparat, de la rezolutie la rezolutie.
Pentru un aparat foto compact de 8 megapixeli, marimea unei fotografii oscileaza pe la 1.80 Mega spatiu si poate ajunge si la 4 Mb, depinde daca fotografiezi un mediu bogat ori pur si simplu un perete gol alb unde aici marimea datelor este mai mica in speta si marimea fotografiei, cu un memory card de circa 512 MB ai putea face circa 270 fotografii la o rezolutie de 3264X2448