| Anca2999 a întrebat:

Cam cate poze intra pe un card de 4 (Card de memorie pentru aparat foto )

Răspuns Câştigător
| supermamici a răspuns:

Depinde de rezolutia fotografiilor: Poti calcula singura daca faci fotografii la rezolutie 1920x1080 de ex asta inseamna 2 mega per fotografie, un card de 4 giga inseamna 4000x2 adica 2000 de fotografii. Daca faci fotografii de 5 mega incap 800 etc.

3 răspunsuri:
| ExtremaZilei2 a răspuns:

600-800 cred nu stiu sigur.

| LeMousiqe a răspuns:

Bună.
Depinde de mărime/rezoluţie, mai mult de 1000.
Toate cele bune.

| bystefu a răspuns:

4 gb? pai pune poza la o marime medie de 2 mb.
deci 4000/2 = 2000
asta ca idee, o poza poate avea mai mult sau mai putin.Depinde si de rezolutia aparatului.

Întrebări recente