| Alexandru_8107 a întrebat:

Pentru ce este Adobe flash player? Totdeauna cand deschid calculatorul, imi apare sa-l instalez.Merita sa-l instalez?

Răspuns Câştigător
| Deea a răspuns:

Pentru unele jocuri, dar la mine daca nu il instalez, nu ma lasa sa vad nici videoclipui pe youtube sau altele. Daca merge calculatorul fara el eu zic ca nu are rost sa il instalati, mai tare va umpleti calculatorul cu programe.

10 răspunsuri:
| keytao a răspuns:

Foloseste la vizionarea unui video pe Youtube.

| figaro a răspuns:

Cu ajutorul lui vezi videoclipuri pe site-uri, cum ar fi Youtube.

| Ramooon a răspuns:

Daca vrei sa vezi pagini mai complexe pe internet, daca vrei sa poti sa joci un joc sau sa se incarce mai repede, sau chiar sa se incarce punct, anumite aplicati de pe internet ar fi indicat sa il instalezi. Imagini care se misca le vezi tot cu flash player, nu stiu ce exemplu sa iti dau, dar indicat este sa il instalezi, este free si este un programel relativ mic, deci nu iti ingreuneaza sistemul, eventual doar te ajuta.

| amc a răspuns:

Adobe Flash Player este pentru a vedea videourile de pe Youtube sau pe alte site-uri...
Merita sa-l instalezi daca nu-l ai instalat.winking

| Tud0r a răspuns:

Este un program pentru ecran ca sa se vada mai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.muzicanoua.me

Alte răspunsuri
| errinel a răspuns:

Adobe Flash sau mai pe scurt Flash este o aplicație utilizată pentru dezvoltarea obiectelor-applet de tip Flash disponibile în cadrul unor pagini WEB. Prin intermediul obiectelor flash, veți putea crește dinamismul unei pagini precum și facilita interacțiunea cu utilizatorul. Fara Adobe Flash Player nu vei putea vizualiza videoclipuri pe youtube.

| Bobe_Bogdan_1984 a răspuns:

Este foarte bun pentru vizionarea videoclipurilor cum ar fi youtube

Alte răspunsuri