| drive a întrebat:

Pentru ce este bun coolerul (racitor laptop) daca nu il am mi se strica bateria sau nu se intampla nimic. funda

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Laptop-urile stau prost cu racirea si mai ales ca in timp se depune praf. Asa ca s-a inventat suportul cu cooler sau cooler-e pentru ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu il ai, poti fierbe fasole pe laptop. Laptopul dua cum vezi funtioneaza 2 in 1 si internet dar si aragaz.

| XxTerrorxX2 a răspuns:

Iti spune chiar dupa denumire : Raceste bateria

| GeorgeH17 a răspuns:

Coolerul extern mentine procesorul si bateria la temperaturi normale (cand folosesti laptop-ul la capacitate maxima a procesorul- cand joci un joc cu grafica mare). Daca nu il ai ne e nici o problema deoarece laptop-ul vine cu un cooler integrat. Cel extern doar relungeste durata de viata acomponentelor ce se incalzesc. Toate componentele ce se incalzesc au o protectie ce disperseaza caldra.

| Calum09EA a răspuns:

Tine procesorul si bateria rece, cand e bateria calda poate sa se strice.