| danypetrea90 a întrebat:

Dau funda pentru acest raspuns...La un laptop daca il tin la incarcat si umblu pe el cu bateria, bateria se poate strica? dar daca il tin fara baterie leptopul se poate strica?

2 răspunsuri:
| Satana_Costin_1997 a răspuns:

1 daca vrei sa umbli pe el scoatei bateria si baga-l la incarcat ca nu are rost strici bateria

| Jam3sBOnd1995 a răspuns:

Salut daca ai priza aproape cat timp nu esti plecat undeva il poti tine in priza dar fara baterie in el pentru ca in timp se poate strica bateria cand o vei incarca nu va mai tine asa mult ca inainte pentru ca tu cat timp stai si cu bateria si cu laptopul in priza se mai descarca bateria la 99% iar se incarca si asta cam freaca bateria, si cam asa e si la telefoane daca folosesti ziua si noaptea vrei sa il lasi pna dim la incarcat cel mai bine este sa il lasi pe off la incarcat ca daca e deschis unele aplicatii mai consuma energie si iar scade la 98-99% si iar se incarca si asta va strica durata de viata a bateriei.
Sper ca te-am ajutat. BFT