| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Pentru cei care se pricep la chestiile acestea: cati Wolti au Nocturna de pe Câmp Nou Santiago Bernabeu Alianz Arena Parc des Princes? Si cati Wolti are in general o nocturna de iluminat pe stadion când este nevoie de acest lucru?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Crezi ca daca scrii despartit admin-ul nu stie sa citeasca ce scrii?

| LPCTSTR a răspuns:

Wolti?! Volti (V) sau watti (W)?
O lampa pentru stadioane, in mod normal, foloseste 220/240V in sus si de la 200 la 1000 de watti.

| Werrich a răspuns:

Cum îl chema pe ospătarul se la restaurantul din Sibiu în care manca Klaus Werner Iohannis înainte sa devina președinte?

| 30xpushups a răspuns:

Cred că este veche întrebarea dar mă risc. Normal se fac calcule destul de complexe, se poate folosii Dialux ( este gratuit dacă nu vrei foarte multe de la program / un calcul simplu si nu faci randări 3D complexe) In rest după W nu ar trebui să te uiți. Mai degrabă la lumeni și necesarul de lx (lux/m) din proiect. Un stadion de tip-UL celui de pe Bernabeu, probabil are cam 600 la nivel de sol