| Manea_Danut_1995 a întrebat:

Pentru gaming care este cel mai bun procesor amd sau Intel?

Răspuns Câştigător
5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Cel putin la ora actuala, fiecare se descurca bine. Si bugetul spune multe.

| Jipa95 a răspuns:

Pentru gaming, cu siguranta procesoarele Intel! Sunt multe de discutat pe aceasta tema, dar pe scurt! Daca detii un buget limitat pentru un procesor de gaming ( 3-500 lei ), nu te uita la procesoarele Intel. In acest buget poti achizitiona un amd fx 6300/fx 6320 care ofera o performanta mult mai buna in jocuri decat un procesor Intel cu 2 nuclee. Daca ai un buget mai mare de 5-600 lei, atunci un i5 4460 este mai mult decat suficient 5 ani de acum in colo pentru jocuri!

| XxTerrorxX2 a răspuns:

Intel

| HereToHelp123 a răspuns:

Intel core i7 am auzit ca e cel mai bun happy

| Manolescu_Mihnea_1992 a răspuns:

Intel i5 e cel mai bun pentru gaming, i7 nu e asa bun.