| Yukii987 a întrebat:

Pentru GAMING windows 7 sau windows 8? Si de ce?

Răspuns Câştigător
| Radeas1 a răspuns:

E R.I.P pentru tine! Cei care nu au nevoie de jocuri din 2013 care necesita peste 2GB ram.
R.I.P e pentru tine pentru ca ai calculator mai performant, dar nu toti au aceasta performanta.
Acum sunt On-Topic : Windows 7, 8 e prea nou, si nu ca e neaparat complicat, dar inca nu l-au terminat indeajuns de bine ca sa ruleze toate jocurile pe el.
Parerea mea, eu am pe laptop 7 si se misca destul de bine.

8 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Eu zic ca Windows 7 deocamdata deoarece windows 8 are ceva probleme cu jocurile.

Windows XP e un windows destul de vechi si sunt de parere ca daca ai un pc performant nu ai de ce sa instalezi xp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Windows 8 este un windows 7 cu unele modificari cum ar fi:
http://www.windowsfaralimite.ro/......windows-7.
P.S.Toate jocurile care merg pe windows 7 merg si pe windows 8.

| Robi1444 a răspuns:

XP e cel mai bun pentru gaming, deci...

| Yukii987 explică (pentru Robi1444):

Xp nu are nici macar direct x 11 dupa cate stiu, plus de asta am 16 gb ram la xp nu vede nici macar 4 gb completi... deci clar xp pica din start! XP e R.I.P.

| taken a răspuns (pentru Robi1444):

Cele mai multe dintre jocurile noi nu ruleaza sub Windows XP.
Windows 7, pe mai multe site-uri au plans unii cu Windows 8 ca nu merge cutare sau cutare joc.

| Radeas1 a răspuns (pentru Yukii987):

E R.I.P pentru tine! Cei care nu au nevoie de jocuri din 2013 care necesita peste 2GB ram.
R.I.P e pentru tine pentru ca ai calculator mai performant, dar nu toti au aceasta performanta.
Acum sunt On-Topic : Windows 7, 8 e prea nou, si nu ca e neaparat complicat, dar inca nu l-au terminat indeajuns de bine ca sa ruleze toate jocurile pe el.
Parerea mea, eu am pe laptop 7 si se misca destul de bine.

| ciotori a răspuns:

W7 deoarece ruleaza mult mai repede, pe w8 e mai complicat, in wine windowsul e mai complicat

| Catalin_Butoiu_1979 a răspuns:

Toate jocurile depe windows 7, xp merg si pe 8 si in plus merg si mai multe jocuri si in plus unii comenteze prost nu doar la intrebarea asta legata ce jocuri merge pe w8 7, daca nu stiti windows 8 e mai face mai multe si da wegennturi sau cum se scrie ma rog ma incurc windows 8 nu are pentru iti arata in start voi nu mai comentai ca windows 8 nu bun daca unii din voi habarnau ce ala adica sa-l instaleze si pe urma sa comenteze

| Catalin_Butoiu_1979 a răspuns:

Toate jocurile depe windows 7, xp merg si pe 8 si in plus merg si mai multe jocuri si in plus unii comenteze prost nu doar la intrebarea asta legata ce jocuri merge pe w8 7, daca nu stiti windows 8 e mai face mai multe si da wegennturi sau cum se scrie ma rog ma incurc windows 8 nu are pentru iti arata in start voi nu mai comentai ca windows 8 nu bun daca unii din voi habarnau ce ala adica sa-l instaleze si pe urma sa comenteze sper ca te ajuta