| cozmalau a întrebat:

Pentru o petrecere la un restaurant de ce putere ar trebuie sa fie boxele?

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu conteaza puterea neaparat. Conteaza si tipul de boxe.
Pentru restaurant, nu merge cu boxe din compert. Trebuie sa pui ceva bani, si sa iei ceva profesional: http://magazinuldemuzica.ro/Boxe-_-c116.html
Fie active(nu au nevoie de amplificator), fie pasive(nevoie de amplificator). In aceeasi masura, trebuie aleasa si amplificarea, si boxele bas.
Cat despre puterea totala necesara, depinde si de spatiu(suprafata).

| LIN2010 a răspuns:

Cam 500 w / boxa, minim 4 boxe, deci vreo 2000 de w.Respecte

| cozmalau explică (pentru LIN2010):

Si 2000 de w sa zicem pe 4 boxe de 500, dar toate date la maxim?! caci intr-o camera de 5 pe 5 metri 30 de watii la maxim pe 2 boxe se aud te dor urechile.

| LIN2010 a răspuns (pentru cozmalau):

Banuiesc ca sala de restaurant nu e doar de 5 x 5, iar volumu-l reglezi sa se auda cat mai bine si placut urechilor auditorului, cu boxe profesionale active sau pasive, dupa cum precizeaza si ''srsdani''

| Patty03 a răspuns:

In orice caz peste 7000 Watt. ( Sistemul audio Clarion e bun )