| ClauditaSmile a întrebat:

Pentru televizoare cand e vorba de HD este HD Ready( 720p ) si Full HD ( 1080p). Ce inseamna 720 si 1080?

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Este rezolutia suportata de televizor. la hd ready in general tv-ul are rezolutia de 1366*768. Un televizor full hd are 1920*1080. Mai multi pixeli=imagine mai clara in teorie. Deci e de preferat sa alegi un full hd.

| sltlp a răspuns (pentru ClauditaSmile):

Si?
Daca iti permiti 4k, spor la cumparat, nu e teraba mea. Eu vad in intrebare doar hd ready si 100p.