| catalin10026 a întrebat:

Pot conecta un difuzor de la televizor la usb în așa fel încât să se audă sunetul?
USB fir negru
Alb
Verde
Rosu
Difuzorul doua fire albe

3 răspunsuri:
| Algo098 a răspuns:

Nu merge. USB-ul are 2 fire pentru date si 2 fire pentru curent 5V/0, 5A. Nu se va auzi nimic. Ca sa se auda ceva, trebuie o placa de sunet pe USB si difuzorul conectat la placa de sunet. Mai bine ar fi placa desunet + amplificator audio. Ar merge niste boxe pe USB gata facute.

| catalin10026 explică (pentru Algo098):

Multumesc,dar daca pun o mufa jack se va auzi

| Algo098 a răspuns (pentru catalin10026):

Da, cu mufa jack se aude pentru ca vine semnal audio de la placa audio, insa semnalul nu e destul de puternic ca sa se auda tare. Semnalul de la placa audio venit prin mufa jack e mai potrivit pentru casti si pentru amplificatoare, boxe care au amplificator in ele, sisteme audio, care la fel au amplificatoare. Direct pe difuzor se aude slab, nici nu am incercat.